Rukometaši Slavije savladali su Goražde u gostima.

Premijerligaš iz Istočnog Sarajeva je u utakmici 16. kola Premijer lige BiH u subotu, 10. marta u gostima savladao Goražde 31:24 i tako napravio ogroman korak ka opstanku u elitnom rangu bosanskohercegovačkog rukometa.

Od prve do zadnje minute Sokolovi su dominirali u ovom meču, te su na poluvrijeme otišli sa prednošću 17:11. Nastavak je donio istu sliku na terenu, te ekipa Borisa Tešanovića stiže i do treće pobjede nad Goraždem ove sezone.

Uz to, ”Sokolovima” na ruku ide i poraz Dervente od Vogošće, a baš u slјedećem kolu Derventa stiže u Istočno Sarajevo.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Pandžić sa 10 pogodaka, dok su kod domaćina Džemal Osmanković i Damir Delić po šest puta pogađali mrežu gostiju.

Izvor: sportdc.net